У молочному скотарстві набуває особливого значення впровадження інноваційних підходів, спрямованих на підвищення продуктивності та ефективності господарювання. ПСП «Пісківське» (Чернігівська обл.) є яскравим прикладом реалізації таких сучасних методів через впровадження елементів референтної моделі молочнотоварної ферми. Яких результатів вдалося досягти господарству та як змінилася продуктивність? В цифрах та фактах розповідає команда журналу “Молоко і ферма” (№6 (79), грудень 2023). Ділимося з вами частиної їхньої публікації.

ПСП «Пісківське» з Чернігівщини – у витоків Асоціації виробників молока, є засновником та членом АВМ з 2009-го р.

Процес впровадження елементів референтної моделі молочнотоварної ферми на  ПСП «Пісківське» розпочався з діагностики стану ферми, що дозволило ідентифікувати ключові аспекти, які потребували втручання та оптимізації.  Фахівці Консультаційного Центру АВМ склали план впровадження елементів референтної моделі, який передбачав покращення у більшості ключових процесів, зокрема показовими є результати поліпшення процесу розведення.

При впровадженні політики розведення фокус був на:

  • підборі сперми бугаїв-плідників;
  • вирощуванні й відборі ремонтного молодняку для подальшого відтворення.

В результаті значно зросла продуктивність первісток — в середньому на 20% (графік 1). До того ж у них покращилася персистентність лактації і зменшення продуктивності впродовж лактації не було таке виражене, як у старших корів (графіки 2–3).